PERŁY POLSKIEJ GOSPODARKI 2016 

W dniu 28.10.2016 roku odbyła się w Zamku Królewskim w Warszawie coroczna Gala Pereł Polskiej Gospodarki i Pereł Honorowych. Podczas gali zostały wręczone statuetki dla najlepszych podmiotów gospodarczych, wyłonionych w rankingu opracowanym przez naukowców ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Pierwsze trzy firmy w kategorii Perły Duże to:

Miejsce 3 Grupa Kapitałowa PROCHEM SA

Miejsce 2 PETRAX Sp. z o.o.

Miejsce 1 AC SA

Na podium w kategorii Perły Wielkie stanęły:

Miejsce 3 ex aequo Asseco Poland oraz Orlen Paliwa

Miejsce 2 Zakłady Górniczo-Hutnicze „Bolesław” SA

Miejsce 1 T-Mobile Polska SA

Na podium sektora finansowego (usługi bankowe i ubezpieczenia) stanęły firmy:

Miejsce 3 MetLife Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie i Reasekuracji SA

Miejsce 2 Bank Zachodni WBK

Miejsce 1 Santander Consumer Bank SA

Podczas tegorocznej Gali, przyznana została również Perła Innowacji, czyli PORGRESS 2016. Kapituła wybrała firmy, które są liderami innowacji i stale wprowadzają nowe innowacyjne rozwiązania. Do grona najbardziej innowacyjnych firm zaliczono: w kategorii Przedsiębiorstwa – Oknoplast oraz Ceramikę Paradyż; w kategorii Jednostka Naukowa – Instytut Technik Innowacyjnych EMAG; natomiast w kategorii Menedżer – Annę Rulkiewicz.

Wręczono również PERŁY HONOROWE .Jest to szczególny laur przyznawany wybitnym osobom, instytucjom, których dorobek zawodowy, doświadczenie, prestiż, etyka i walory osobiste oraz nieposzlakowana opinia dają rękojmię uznania ich za ambasadorów najwyższych polskich wartości. Wyróżnienie to jest wręczane w kategoriach: gospodarka, nauka, kultura, krzewienie polskich tradycji i dziedzictwa narodowego oraz krzewienie wartości społecznych. Szczegóły na www.polishmarket.com.pl. Poniżej zdjęcia laureatów i gości Gali 2016.