Aktualności

WWW.ROZSZYFROWANI.COM…

Miłosz Dorsz

Ekspert ds. bezpieczeństwa

WWW.ROZSZYFROWANI.COM
– świadomość transferu informacji w cyberprzestrzeni

„W demokracji cel nie
uświęca środków(…) Godność człowieka jest ważniejsza od potrzeb bezpieczeństwa
państwa” . Haim Cohn – były izraelski prokurator generalny , minister
sprawiedliwości , sędzia Sądu Najwyższego .

Procesy
integracji europejskiej odkryły nowe szanse i możliwości rozwoju gospodarczego,
lecz jednocześnie spowodowały  znaczny
wzrost ryzyka w globalnym biznesie. Integracja pozwala na intensyfikacje
produkcji, która jest silnikiem napędowym każdej gospodarki, ale fluktuacja i
sposób […]

GALA PEREŁ 2019, ZAMEK KRÓLEWSKI

GALA PEREŁ POLSKIEJ GOSPODARKI 2019
11 grudnia 2018 na Zamku Królewskim w Warszawie zostały ogłoszone wyniki XVI edycji Rankingu Pereł Polskiej Gospodarki – obiektywnego pozycjonowania polskich przedsiębiorstw.

Organizatorem uroczystości jest redakcja anglojęzycznego magazynu ekonomicznego „Polish Market”, który już od 1996 roku na swoich łamach promuje polską gospodarkę, naukę i kulturę na całym świecie.

W roku 2002 pani Krystyna Woźniak-Trzosek, redaktor naczelna „Polish Market”, zainicjowała trwającą do dziś współpracę „Polish Market” z naukowcami, której efektem są stałe badania nad kondycją polskich przedsiębiorstw […]

AFRYKA ZACHODNIA – REDEFINICJA STABILIZACJI?

Zarządzanie ryzykiem determinowane konfliktami zbrojnymi, wyzwala w obecnym czasie konieczność wprowadzania nowych rozwiązań. Konglomerat interesów  wielu „graczy” w regionie , zmusza do refleksji  nad rolą państw pokolonialnych w systemach bezpieczeństwa dotyczących migracji i azylu kreowanych przez Unię Europejską.

Próby wyjaśniania procesów kształtowania państwowości przez Maroko, Saharę Zachodnią , Mauretanię, Algierię, czy Senegal , wskazują na złożoność wielopłaszczyznowego zapewnienia bezpieczeństwa, szczególnie w odniesieniu do logistyki transportu. Region nasycony różnorodnością etniczną, polityczną i kulturową  – ma jednak wiele do zaoferowania. Turystyka – jako jeden z głównych aspekt […]

PERŁY POLSKIEJ GOSPODARKI 2016

 

W dniu 28.10.2016 roku odbyła się w Zamku Królewskim w Warszawie coroczna Gala Pereł Polskiej Gospodarki i Pereł Honorowych. Podczas gali zostały wręczone statuetki dla najlepszych podmiotów gospodarczych, wyłonionych w rankingu opracowanym przez naukowców ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Pierwsze trzy firmy w kategorii Perły Duże to:

Miejsce 3 Grupa Kapitałowa PROCHEM SA

Miejsce 2 PETRAX Sp. z o.o.

Miejsce 1 AC SA

Na podium w kategorii Perły Wielkie stanęły:

Miejsce 3 ex aequo Asseco Poland oraz […]